Borova_Lada_apartmanPříležitostné ubytování - apartmán - Borová Lada - Šumava

Okolí

PoledníkObec Borová Lada leží v jihozápadních Čechách uprostřed šumavských plání v nadmořské výšce asi 900 m. Část katastrů obce leží v Národním parku Šumava, část pak na území CHKO Šumava.

Jsou tu možnosti pro aktivní pěší turistiku, cykloturistiku, hipoturistiku, agroturistiku,  turistiku zaměřenou na poznávání historických památek, kulturních zajímavostí a tradic a to nejenom v Čechách, ale i v blízkém Německém příhraničí.

Apartmán se nachází v nádherném horském prostředí Šumavy. Díky své poloze patří Borová Lada mezi klidné oblasti a svou atmosférou je vhodná zejména pro rodinnou rekreaci.

 

Luzný

 

 

Návštěvníkům jsou k dispozici naučné stezky a to jak klasické pěší značené trasy, tak i novější pěší okruhy, např. přírodní poznávací okruhy „Nelesní krajina“ okolím Kvildy, „Les“ okolím Borových Lad, „Národní park“ mezi Bučinou u Kvildy a Knížecími Pláněmi.

Nejvíce navštěvovaným turistickým cílem je pramen Vltavy a největší rašelinné jezírko v Čechách s názvem Chalupská slať.

Na opačnou stranu míří kroky návštěvníků často k zaniklé osadě Knížecí Pláně při česko-německé hranici, ke znovu obnovenému hřbitovu a kříži v místech, kde stával kostel.

Pramen Vltavy

 

 

Rozmanitost dobře značených pěších a cyklistických turistických tras vyzývá k výletům na vrcholy hor Poledník a Boubín. Na obou kopcích se nachází rozhledny z nichž je krásný výhled na celou Šumavu. Za příznivých podmínek jsou dobře viditelné i Alpy.

Když procházíte Šumavou, mimořádně na Vás zapůsobí krása panenského prostředí blízko horských jezer Laka, Prášilské, Plešné, které zde byly vytvářeny v době ledové.

Za zhlédnutí určitě stojí i technické památky Vchynicko-Tetovský plavební kanál a Schwarzenberský plavební kanál.

Na Německé straně můžete navštívit ledovcové Roklanské jezero nebo horské kopce  Velký Roklan, který je svojí výškou 1453 m druhou nejvyšší horou celé Šumavy a Luzný (1373 m) zas poskytuje kruhový rozhled na naši i bavorskou stranu, včetně vzdálených Alp (za dobré viditelnosti možno vidět i věže chrámu P.Marie v Mnichově).